Zostań Członkiem

Zostań Członkiem!

Już dziś zostań naszym czlonkiem. W naszym gronie jest już ponad 500 osób: nauczycieli szkół podstawowych, średnich i wyższych. Wypełnij deklarację i dołącz do naszego grona.


Deklaracja członkowska

12. Ogólnopolskim Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 12. OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU NAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE

12. Ogólnopolskim Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie

12. Ogólnopolskim Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie


Szanowni Państwo
Nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych

Serdecznie zapraszam Państwa i wszystkich zainteresowanych spośród Państwa znajomych do śledzenia transmisji z współzawodnictwa na 12. Ogólnopolskim Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie, który obędzie się w najbliższe piątek i sobotę 17-18.09.2021 w godzinach od 9:00 do późnych godzin popołudniowych.

Zarówno program jak też linki do transmisji internetowej znajdują się na festiwalowym portalu (http://sons.amu.edu.pl/).
W programie tradycyjnie odbędą się także warsztaty dla nauczycieli.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Z uwagi na pandemię Covid-19, festiwalowe współzawodnictwo odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams. Najlepsze projekty następnie zostaną zaprezentowane przez nauczycieli na forum Europejskiego Festiwalu Science on Stage, który odbędzie się w dniach 24-27.03.2022 w czeskiej Pradze z udziałem ponad 400 nauczycieli już z 34 krajów. To jest dotąd największa inicjatywa w zakresie edukacji naukowej w Europie i w istocie wyjątkowa również na świecie.

Dzięki temu Polska i Europa lepiej wykorzystują obiektywnie statystycznie malejące zainteresowanie tymi przedmiotami wśród kształcącej się młodzieży w kraju i w całej Unii Europejskiej. Dlatego oprócz podniesienia jakości edukacji ważnymi celami są tutaj również zapewnienie zastępowalności i rozwoju kadr w obszarze nauk ścisłych, technicznych i przyrodniczych, które stanowią fundament innowacyjności i postępu technologicznego oraz budowania społeczeństwa opartego na wiedzy.
Zaś zapoznanie się z tak dużą ilością projektów edukacyjnych, wymiana doświadczeń, jak też warsztaty dla nauczycieli zaowocują doskonaleniem umiejętności metodycznych, które przyczynią się do podniesienia jakości edukacji.

Serdecznie pozdrawiam
Grzegorz

prof. UAM dr hab. Grzegorz Musiał
Wydział Fizyki UAM
Przewodniczący Krajowego Komitetu Organizacyjnego
Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2, 61-614 Poznań
tel. 692 742 364, e-mail gmusial@amu.edu.pl
« »