Zostań Członkiem

Zostań Członkiem!

Już dziś zostań naszym czlonkiem. W naszym gronie jest już ponad 500 osób: nauczycieli szkół podstawowych, średnich i wyższych. Wypełnij deklarację i dołącz do naszego grona.


Deklaracja członkowska

Europejski Pakt na rzecz Klimatu

STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / EUROPEJSKI PAKT NA RZECZ KLIMATU

Europejski Pakt na rzecz Klimatu

Europejski Pakt na rzecz Klimatu


Szanowni Państwo,

zmiany klimatu to jedne z największych globalnych wyzwań, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Na całym świecie młodzi ludzie zabierają głos i podejmują działania na rzecz walki ze zmianami klimatu. Dlatego warto przenieść tę energię na zajęcia i wspierać młodzież we wprowadzaniu zmian na rzecz lepszej przyszłości.

Our planet, Our future to platforma internetowa stworzona przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Działań Klimatycznych (DG CLIMA), która pomaga młodym ludziom w wieku od 11 do 16 lat zrozumieć przyczyny i skutki zmian klimatycznych, a jednocześnie prezentuje rozwiązania, które możemy wprowadzać, aby lepiej zadbać o klimat. Platforma w przystępny sposób prezentuje naukowe ciekawe fakty i liczby,
działania i interaktywne zasoby oraz umożliwia uczniom poruszanie się po niej na swój własny sposób.

Platforma Platforma edukacyjna “Nasza planeta, nasza przyszłość” zawiera 15 ilustrowanych arkuszy ćwiczeń do pobrania, dotyczących poszczególnych obszarów tematycznych. Obejmują one gotowe ćwiczenia do wykonania w klasie oraz działania, które pomagają uczniom w pogłębianiu wiedzy i jej praktycznym wykorzystywaniu. Ponadto arkusze wprowadzające zawierają wskazówki dla nauczycieli dotyczące celów oraz zawierające linki do pozostałych informacji.

Materiały do pobrania:

* krótki film [1] z prezentacją narzędzia online (PL + 9 języków)
* 4 GIF-y [2] przedstawiające główną zawartość platformy (PL + 9
języków)
* 5 historii na Instagram/Facebook [3], przedstawiających korzyści z
używania narzędzia podczas pracy z młodzieżą (edytowalne)
* krótki przewodnik [4] jak efektywnie korzystać z tych zasobów (PL
+ 9 języków)
* informacja o Europejskim Pakcie na rzecz Klimatu [5].

W razie pytań zapraszamy do kontaktowania się z nami pod adresem: CLIMA-YOUTH-CLIMATE-ACTION@ec.europa.eu
« »