Zostań Członkiem

Zostań Członkiem!

Już dziś zostań naszym czlonkiem. W naszym gronie jest już ponad 500 osób: nauczycieli szkół podstawowych, średnich i wyższych. Wypełnij deklarację i dołącz do naszego grona.


Deklaracja członkowska

GIS z ESRI Polska dla nauczycieli

Szkoła Letnia 2023
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GIS Z ESRI POLSKA DLA NAUCZYCIELI

GIS z ESRI Polska dla nauczycieli

GIS z ESRI Polska dla nauczycieli


ESRI Polska zaprasza na sierpniowe szkolenia dla nauczycieli z zakresu GIS-ów w szkole:

W ramach współpracy Komisji Europejskiej i Esri Inc., Zespół Edukacji firmy Esri Polska Sp. z o.o. od kilku lat uczestniczy w programie dla szkół pt.:„The Digital Skills and Job Coalition”. Program z powodzeniem jest realizowany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i kilkunastu krajach Unii Europejskiej.

Głównym celem przedsięwzięcia Esri jest wsparcie wdrażania GIS (systemów informacji geograficznej) w edukacji, poprzez darmowe udostępnianie oprogramowania oraz materiałów przydatnych nauczycielom i uczniom (więcej o programie: https://edu.esri.pl/program-arcgis-w-szkole/, jak dołączyć: https://edu.esri.pl/jak-dolaczyc-do-programu/ ).

W ramach programu Esri Polska Sp. z o.o. organizuje warsztaty dla wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby poznać możliwości stosowania narzędzi GIS w ramach zajęć szkolnych z uczniami. Tegoroczne szkolenie pt. „Szkoła Letnia 2023” jest o tyle wyjątkowa, że organizowana jest we współpracy z dydaktykami z Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia są w bezpłatne i odbędą się w trybie hybrydowym. Zajęcia stacjonarne będą odbywać się w budynku Wydziału Geologii przy ulicy Żwirki i Wigury 93, 02-089 Warszawa, w formie zdalnej za pomocą platformy Microsoft Teams. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali dla nauczycieli specjalny dzień w terenie, w trakcie którego będzie można dowiedzieć się, jak dzięki platformie ArcGIS można przeprowadzić zajęcia terenowe z uczniami oraz jak wygląda przebieg takich zajęć.

Szczegółowa agenda jest dostępna na stronie https://edu.esri.pl/wp-content/uploads/2023/06/agenda.pdf

Rejestrację do udziału w Szkole Letniej przeprowadzana jest za pomocą formularza https://arcg.is/0yL1PG0

Kontakt do organizatora: stopka@esri.pl
« »