Zostań Członkiem

Zostań Członkiem!

Już dziś zostań naszym czlonkiem. W naszym gronie jest już ponad 500 osób: nauczycieli szkół podstawowych, średnich i wyższych. Wypełnij deklarację i dołącz do naszego grona.


Deklaracja członkowska

Ostatni etap projektu BEST (Biology Educators Shaping Tomorrow, Erasmus+)

Tartu (Estonia) 2023 r. #erasmusbestltta
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OSTATNI ETAP PROJEKTU BEST (BIOLOGY EDUCATORS SHAPING TOMORROW, ERASMUS+)

Ostatni etap projektu BEST (Biology Educators Shaping Tomorrow, Erasmus+)

Ostatni etap projektu BEST (Biology Educators Shaping Tomorrow, Erasmus+)


W dniach 22-26 IX 2023 roku odbył się ostatni etap projektu BEST (Biology Educators Shaping Tomorrow, Erasmus+). Tym razem nauczycielki biologii z naszego Stowarzyszenia miały szansę zapoznać się z doświadczeniami zawodowymi koleżanek po fachu z Estonii. Estońskie spotkanie miało miejsce w uniwersyteckim mieście Tartu oraz jego okolicach. Oprócz grupy z Polski, obecni byli także partnerzy z Portugalii, Danii oraz Macedonii Północnej.

Łatwo dało się zauważyć, że w estońskim szkolnictwie kładzie się duży nacisk na kształcenie w zakresie przedmiotów przyrodniczych. We wszystkich odwiedzanych na miejscu szkołach są bardzo dobrze wyposażone pracownie chemiczne, biologiczne, fizyczne i geograficzne. Można się o tym było przekonać m.in. w Treffner Gymnasium, Tamme Gymnasium w Tartu oraz Põlva Kool w Põlvie.

Warsztat nauczycieli przedmiotów przyrodniczych to oczywiście nie tylko szkoła ale i edukacja w terenie. Tu także Estonia ma dużo do zaoferowania. Można było tego doświadczyć dzięki warsztatom i zajęciom terenowym w:

– stacji obrączkowania ptaków (Vaibla Linnujaam);

– ogrodzie botanicznym w Tartu (Tartu Ülikooli Botaanikaaed);

– muzeum Estońskiego Uniwersytetu Przyrodniczego przy jeziorze Võrtsjärve (Eesti Maaülikooli Võrtsjärve);

– Centrum Edukacji Środowiskowej w Tartu (Tartu loodusmaja)

– warsztatom terenowym w rejonie bagiennym Meenikunno (Meenikunno raba matkarada)

– warsztatom terenowym w pobliżu Taevaskodade wzdłuż doliny rzeki Ahja.

Szkolenie w Estonii było okazją do poszerzenia horyzontów, wzbogacenia warsztatu nauczycielskiego i zwyczajnie okazją do poznania ciekawych przyrodniczo zakątków tego pięknego kraju. Mamy nadzieję, że PSNPP będzie oferować więcej tego typu możliwości.

#erasmusbestltta #ltta #erasmusplus #erasmusbest
« »