Zostań Członkiem

Zostań Członkiem!

Już dziś zostań naszym czlonkiem. W naszym gronie jest już ponad 500 osób: nauczycieli szkół podstawowych, średnich i wyższych. Wypełnij deklarację i dołącz do naszego grona.


Deklaracja członkowska

Świetlik – XV edycja Konkursu

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIETLIK – XV EDYCJA KONKURSU

Świetlik – XV edycja Konkursu

Świetlik – XV edycja Konkursu


Nadchodzi XV edycja Konkursu Świetlik – czyli fascynujące pytania, doświadczenia dla każdego i wspaniałe nagrody! A przede wszystkim olbrzymia dawka satysfakcji!

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia IBSE. W tym roku szkolnym Konkurs odbędzie się 8 marca 2022 r. Test zostanie przygotowany na 8 poziomach, odpowiednio dla każdej klasy szkoły podstawowej. Jak co roku Konkurs zostanie poprzedzony opublikowaniem na stronie internetowej doświadczeń dedykowanych do XV edycji.

Świetlikowa ekipa jak zawsze troszczy się o wysoki poziom merytoryczny eksperymentów i testów. Przy okazji przygotowań do Konkursu uczniowie mogą w ciekawy sposób spędzać czas z rodziną, wzbogacać słownictwo i poszerzać swoje horyzonty. Pytania testowe dotyczą geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, ekologii oraz medycyny i są dostosowane do wieku uczestników. Ponadto, dla ułatwienia zadania zdolnym pierwszakom, nauczyciele mogą czytać pytania, oczywiście bez podpowiedzi.

Organizatorzy dokładają starań, by żmudne przygotowania wszystkich uczestników do Konkursu zostały docenione: wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, a laureaci Konkurs nagrody książkowe.

Warto powalczyć! W ubiegłych latach przed pandemią w Konkursie „Świetlik®” wzięło udział średnio 45 000 uczniów z 1 340 szkół podstawowych w całej Polsce (w okresie pandemicznym średnio 24 000 było uczestników z 750 szkół) z czego zostało nagrodzonych około 8 600 uczestników. W Konkursie wzięły udział szkoły ze wszystkich województw.

www.swietlik.edu.pl

konkurs@swietlik.edu.pl

730 100 301 lub 730 500 217

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie!
« »